12 stycznia br. w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski wraz z członkinią Zarządu Województwa Iwoną Gibas wręczyli samorządom Małopolski Zachodniej promesy dofinansowania z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej - Pakiet Edukacyjny II. Gmina Brzeszcze pozyskała ponad 150 tysięcy złotych dofinansowania, z przeznaczeniem na zakup laptopów, monitorów interaktywnych, tabletów graficznych, projektorów. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Brzeszczach została jako jedna z 22 placówek w województwie wybrana do wsparcia w ramach grantu nr 2 tzw. "Modelowe szkoły".
Burmistrz Radosław Szot wraz z Iwoną Matusik, dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 5, w skład którego wchodzi Szkoła Podstawowa nr 2, odebrali symboliczne czeki potwierdzające wsparcie finansowe dla placówek w Gminie Brzeszcze.
W ramach Grantu nr 1 dofinansowanie w wysokości blisko 61 tysięcy zostanie przeznaczone na zakup wyposażenia dla wszystkich sześciu szkół podstawowych w Gminie Brzeszcze.
Grant nr 2 to dofinansowanie wybranych placówek z terenu Województwa Małopolskiego. W ramach konkursu Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Brzeszczach, jako jedna z 22 placówek w Małopolsce, została zakwalifikowana do realizacji grantu w ramach „Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej - Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych”.
W ramach projektu zakwalifikowane szkoły otrzymały nowoczesny sprzęt i wyposażenie - wysokiej jakości pomoce dydaktyczne oraz oprogramowania, w tym m. in. laptopy i tablety, projektory i odtwarzacze multimedialne, okulary VR (wirtualna rzeczywistość) oraz zestawy do nauki kodowania.
Nowoczesne wyposażenie umożliwi przeprowadzenie transformacji cyfrowej placówek. Na podstawie podjętych uchwał rad pedagogicznych, szkoły uczestniczące w projekcie zadeklarowały włączenie się do Małopolskiej Chmury Edukacyjnej – wprowadzenie nowego modelu nauczania. Obok technologicznego wsparcia pracy szkoły, które stanowi zakup nowoczesnego sprzętu, placówki otrzymają w ramach grantu wszechstronne wsparcie dydaktyczne i organizacyjne, podnoszące kwalifikacje w celu wykorzystania narzędzi cyfrowych w codziennej pracy z uczniami. Szkolenia dla kadry zarządzającej oraz pedagogicznej prowadzone są przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”, ekspercką organizację działającą na rzecz rozwoju cyfrowego samorządów oraz wspierania rozwoju kompetencji cyfrowych.
zdjęcia:
www.malopolska.pl