-
10 września w auli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego odbyła się uroczystość wręczenia nagród Zarządu Powiatu w Oświęcimiu. Uhonorowano osoby i podmioty działające na niwie sportu i kultury. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Beata Jagiełło (zawodniczka uprawiająca crossminton, kierowniczka Hali Sportowej w Brzeszczach), Mariusz Pawlus (trener sztuk walki), Stowarzyszenie Klubu Sportowego “Milenium”, także zespół folklorystyczny “Brzeszczanki”.
-
Informujemy, że w związku z koniecznością wykonania robót nawierzchniowych w ramach trwającej obecnie przebudowy ul. Stefczyka w Brzeszczach w piątek 11. września br. w godz. między 7:00 a 16:00 na odcinku od skrzyżowania ulicy Stefczyka z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Wspólną wystąpią utrudnienia w ruchu, z czasowym ograniczeniem poruszania się pojazdów włącznie. Dojazd do posesji będzie możliwy poprzez ul. Słowiańską oraz ul. Wspólną.
Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych robót i zastosowanie się do poleceń kierujących ruchem.
-
Ogrody społeczne lub sąsiedzkie to dostępne dla wszystkich tereny zielone, zagospodarowane przez samych mieszkańców, zgodnie z potrzebami lokalnej społeczności. W Gminie Brzeszcze powstają cztery takie ogrody, a ich opiekunowie zapraszają na "wspólną grządkę" - do wspólnej pracy, ale też wspólnego świętowania. "Święto ogrodów społecznych" rozpoczyna się już w najbliższą sobotę, 12 września.
-
-
W sobotę 5. września na oświęcimskim Rynku odbył się uroczysty apel z okazji nadania nowego sztandaru oraz imienia hm. Edmunda Wilkosza Hufcowi ZHP w Oświęcimiu. Gminę Brzeszcze podczas uroczystości reprezentował Zastępca Burmistrza Łukasz Kobielusz.
-
Narodowe Czytanie to zainicjowana w 2012 roku przez Kancelarię Prezydenta RP akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej. W 2020 roku – podczas 9. edycji Narodowego Czytania – lekturą czytaną wspólnie w całym kraju była "Balladyna" Juliusza Słowackiego. Brzeszczańskie czytanie, zorganizowane przez Ośrodek Kultury w Brzeszczach, przybrało formę zdalną. W nagraniu 1 aktu słynnego dramatu wziął udział Burmistrz Radosław Szot.
-
Ministerstwo Zdrowia podało dziś aktualizację dotyczącą powiatów z największym przyrostem zakażeń koronawirusem. Powiaty te – w zależności od dynamiki zmian w tym zakresie – są objęte tzw. żółtą lub czerwoną strefą. W Małopolsce do strefy czerwonej zaliczono powiat limanowski i miasto Nowy Sącz. W strefie żółtej znalazł się natomiast powiat nowosądecki. Powiat oświęcimski stabilnie utrzymuje się w strefie zielonej.
-
Symbolicznym zapaleniem zniczy uczczono pamięć o żołnierzach walczących we wrześniu 1939 roku na terenie Gminy Brzeszcze. Mogiłą żołnierzy, którzy w nocy z 2 na 3 września zginęli w potyczce z Niemcami na Łężniku, jest Pomnik Poległych we wrześniu 1939 roku, znajdujący się na Cmentarzu Komunalnym w Brzeszczach. W uroczystości wziął udział Burmistrz Radosław Szot.
-
1 września wystartował nabór zadań do 5. edycji
Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Mieszkańcy Małopolski mają czas do połowy października, żeby złożyć zadanie i zebrać wymagane 30 podpisów poparcia. Na najlepsze zwycięskie zadania Zarząd Województwa Małopolskiego przeznacza w sumie 12 mln zł.
-
Po przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa
Kino "Wisła" od września wznawia działalność. Obok regularnego repertuaru powraca także Kino Seniora oraz specjalne, sobotnie Rodzinne Poranki Filmowe.
-
Wg stanu na 2.09.2020 w Małopolsce zakażenie koronawirusem potwierdzono u 7738 osób, w tym 3898 to już ozdrowieńcy. Na terenie powiatu oświęcimskiego w ciągu ostatniej doby nastąpił wzrost o 4 potwierdzone aktywne zakażenia. Liczba ozdrowieńców wzrosła o 15 osób. Wśród dotychczas zakażonych jest 147 osób z terenu Gminy Brzeszcze - 88 ozdrowieńców, 56 aktywnych przypadków, 3 osoby zmarłe. 113 mieszkańców Gminy jest objętych kwarantanną.
-
Dziś przypada 81 rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji Burmistrz Radosław Szot złożył kwiaty pod pomnikami w parku przy ul. Kościuszki, w parku przy ul. Dworcowej oraz przy pomniku w Jawiszowicach, oddając hołd wszystkim, którzy oddali życie broniąc wolności i niepodległości Polski, walcząc zarówno na frontach i w bezpośrednich potyczkach, jak również ponosząc ofiarę życia w miejscach kaźni - obozach koncentracyjnych i łagrach.