Rewitalizację należy rozumieć jako proces zmniejszenia deficytów społecznych, których przykładem są m.in. trudności edukacyjne, zła sytuacja na rynku pracy, rozpad więzów społecznych, wysoki odsetek uzależnień, nikła aktywność społeczna czy szybki proces starzenia się społeczeństwa. Nie są to zatem tylko i wyłącznie działania nakierowane na naprawę czy estetyzację infrastruktury publicznej, poprawę jakości środowiska naturalnego. Przeciwnie, rewitalizacja prowadzona w rozumieniu Ustawy wymaga, aby wszystkie działania inwestycyjne wpływały na poprawę parametrów społecznych w wyznaczonym obszarze.
Podstawą wszelkich działań związanych z rewitalizacją przestrzeni publicznych, również z zarządzaniem gminnym programem rewitalizacji (GPR) i jego zmianą jest Ustawa z dn. 9 października 2015 r. o rewitalizacji, która określa także zasady i tryb oceny aktualność i ewentualnej aktualizacji dokumentu.
W ramach oceny aktualności "Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Brzeszcze do roku 2023" realizowane jest badanie ankietowe, które pozwoli na określenie potrzeb i oczekiwań mieszkańców obszaru rewitalizacji i umożliwi poznanie poglądów oraz opinii w najważniejszych dla rozwoju miasta aspektach.
Zachęcamy do wypełnienia krótkiej ankiety, która znajduje się pod linkiem:
https://eu-consult.info.pl/2/index.php/943559?newtest=Y&lang=pl
Badanie jest w pełni anonimowe. Wszystkie zebrane informacje będą wykorzystane wyłącznie do sporządzeni zbiorczych zestawień, a wypełnione kwestionariusze nie będą publicznie udostępniane.
Ocenę aktualności "Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Brzeszcze do roku 2023" prowadzi na zlecenie Gminy Brzeszcze firma
EU-Consult sp. z o.o. (adres: ul. Toruńska 18C/D, 80-747 Gdańsk; NIP: 583 310 31 81; REGON : 221 038 661), wyłoniona w efekcie przeprowadzonego postępowania ofertowego
- KLIKNIJ.